Vítej mezi CyberLadies!

CyberLadies jsme my, a jsme tu od toho, abychom poskytly prostor v kyberprostoru (s občasnými výlety do offline světa), kde se mohou setkávat a inspirovat všechny duše, které se necítí pohodlně či bezpečně v mainstreamových škatulkách.

Až příliš mnoho takových duší bylo v minulosti, ale i přítomnosti odrazeno od zapojení se do pokroku. Kolik dalších matematiček a programátorek mohlo být a posunout vývoj počítačů, kdyby měly všechny ženy takový přístup ke vzdělání jako Ada Lovelace? Kolik lidí milujících člověka stejného pohlaví se po osudu Alana Turinga rozhodlo projít životem s hlavou sklopenou, ačkoliv mohli objevit svět informatiky?

Žijeme v otevřenější době a náš kontinent zažívá bezprecedentní míru svobody. To ale neznamená, že všichni mají stejné podmínky podílet se na rozvoji našeho světa. A co teprve ti, co plavou proti proudu! Stereotypy pořád odrazují od technických oborů ženy. Bezpečnost je stále vnímána jako maskulinní, tvrdý obor. Na konferencích o (nejen) kyberbezpečnosti si mikrofon na pódiu předává jen pánský klub, protože to „tak prostě vyšlo“.

Se CyberLadies jdeme záměrně proti proudu. Budeme u toho trochu čeřit vodu, ale hlavně u toho chceme stavět přes řeku mosty. Mosty mezi odlišnými světy a komunitami. Aby každý mohl bez omezení najít své místo v tomto proměnlivém, sexy a inkluzivním oboru.

Připojte se k nám a buďte součástí revoluce v kyberbezpečnosti! V CyberLadies nezáleží na tom, jak vypadáte nebo kde začínáte. Záleží nám na tom, kam směřujete a jaké máte odhodlání. Jsme tady pro vás, abyste mohly být těmi, kterými opravdu chcete být – bez omezení a předsudků.